Konsultant ds. Zrównoważonego Rozwoju

Location:

Warszawa, Masovian, PL

Type of contract:  Permanent
Posting date:  25 Apr 2024
Job offer reference:  163265

Założona w 1828, firma Bureau Veritas jest światowym liderem branży TIC (Testing, Inspection and Certification). Dostarczamy wysokiej jakości usługi wspierając na co dzień klientów w spełnianiu stale rosnących wymagań związanych z jakością, bezpieczeństwem i higieną pracy, ochroną środowiska oraz odpowiedzialnością społeczną. Grupa, działająca w 140 krajach i zatrudniająca ponad 77 000 pracowników, aktywnie uczestniczy w tworzeniu standardów jakości na świecie. Kluczowe wartości Bureau Veritas to integralność i etyka, bezstronność, niezależność, orientacja na klienta oraz bezpieczeństwo w pracy. Jako firma zorientowana na ciągle zmieniające się potrzeby klientów - dynamicznie reagujemy na wyzwania współczesnego świata, dostosowując swoją ofertę do obecnych realiów.

Interesujesz się zmianami klimatu i oceną ryzyk z tym związanych? Wiesz co wziąć pod uwagę, aby policzyć ślad węglowy? Posługujesz się swobodnie językiem angielskim? Jesteś systematyczny, skrupulatny i rzetelny, a jednocześnie potrafisz wykazać się elastycznością w podejściu? Świetnie! Kogoś takiego szukamy na stanowisko Konsultanta ds. Zrównoważonego Rozwoju.

CHCEMY POWIERZYĆ CI NASTĘPUJĄCE ZADANIA:

  • Przygotowanie strategii dekarbonizacyjnych – redukcji emisji we wszystkich 3 zakresach GHG Protocol,
  • Weryfikacja obliczeń śladu węglowego zgodnie z ISO 14 064-3,
  • Weryfikacja raportów zrównoważonego rozwoju – zgodnie z GRI 2021, a w najbliższej przyszłości także z CSRD/ESRS,
  • Przygotowanie strategii ESG,
  • Przeprowadzanie spotkań doradczych z Klientami.

DOŁĄCZ DO NAS JEŚLI:

  • Posiadasz doświadczenie w przeprowadzaniu analiz, weryfikacji i wsparciu klienta (zarówno polsko jak i anglojęzycznego) w obszarach środowiskowych związanych z CSR – takich, jak emisje GHG i ślad węglowy, bioróżnorodność, gospodarka cyrkularna, zapobieganie zanieczyszczeniom, ochrona zasobów wodnych – zgodnie z wymaganiami prawa,
  • przygotowania i wdrażania strategii dekarbonizacyjnych, a także procesie zgłoszeniowym do SBTi,
  • Masz wiedzę na temat oceny środowiskowej - Building Research Establishment (BREEAM),
  • Posiadasz doświadczenie w zbieraniu i analizie danych oraz w przygotowywaniu raportów w celu przedstawienia wniosków i ustaleń,
  • Potrafisz weryfikować raporty niefinansowe,
  • Masz znajomości obecnych wymagań oraz trendów legislacyjnych,
  • Dobrze znasz pakiet Microsoft Office, a w szczególności Excela – on zawsze ma ukryte tajemnice,
  • Potrafisz prowadzić ciekawe szkolenia, w których sam chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć 😊

DOŁĄCZAJĄC DO NAS MOŻESZ LICZYĆ NA:

  • Pracę wśród ludzi z pasją, w rozwijającym się zespole,
  • Mnóstwo ciekawych wyzwań zawodowych,
  • Realną możliwość rozwoju w stabilnej organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Wsparcie merytoryczne zespołu,
  • Ciekawe benefity, o których opowiemy podczas spotkania.

Prosimy o zamieszczenie w aplikacji następującej klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Bureau Veritas Polska Sp z o.o. (administratora danych) moich danych osobowych, które zostały zamieszczone w przekazanych przeze mnie dokumentach (CV, życiorys, list motywacyjny) w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, zgodnie z rozporządzeniem UE 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych, Dz. Urz. UE L 119, s. 1). Zostałem poinformowany, że zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie, wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

READY TO LEAVE YOUR MARK IN A SMARTER SOCIETY?